Farby proszkowe – idealny produkt do malowania samozamykaczy do furtek

Farby proszkowe – idealny produkt do malowania samozamykaczy do furtek

Metalowe ogrodzenia i ich poszczególne elementy takie, jak chociażby samozamykacze do furtek, wymagają odpowiedniej ochrony. Aby zawsze prezentowały się one nienagannie i były chronione przed korozją, warto je pomalować przy pomocy odpowiednio dobranych produktów. Znakomicie do tego celu nadają się między innymi specjalne farby proszkowe.

Farby proszkowe – specyfika i zastosowanie

Farby proszkowe są substancjami w formie proszku wykorzystywanymi najczęściej do malowania wszelkiego rodzaju elementów wykonanych z metalu. Składają się one z polimerów oraz substancji termoutwardzalnych zawierających w składzie pigmenty, wypełniacze oraz żywice. Główną zaletą tego typu farb jest znakomita odporność na korozję i negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak promienie słoneczne czy wysokie i niskie temperatury. Na rynku spotkać można się z rozmaitymi farbami proszkowymi. Jeżeli chodzi o skład, wyróżnia się produkty poliestrowe, epoksydowe oraz poliestrowo-epoksydowe. Mogą się one różnić od siebie między innymi efektem wizualnym, jaki można z ich pomocą uzyskać. Może być to matowy, półmatowy, błyszczący oraz metaliczny. Farby proszkowe dzieli się także pod względem powierzchni, do jakiej są przeznaczone. Wyróżnia się tu produkty gładkie, strukturalne oraz dedykowane chropowatym nawierzchniom.

Samozamykacze do furtek – elementy niezbędne na każdej posesji

Samozamykacze do furtek to niezwykle praktyczne akcesoria, które gwarantują komfort codziennego użytkowania bramki wejściowej na posesję. Gwarantują one jej automatyczne zamykanie, bez naszego udziału. Dodatkowo takie samozamykacze zwiększają bezpieczeństwo domowników znajdujących się na terenie posesji, chroniąc przed dostępem osób niepowołanych. Mechanizm ich działania jest niezwykle prosty. Montuje się je do słupka oraz do skrzydła, wykorzystując do tego celu specjalne uchwyty końcowe. W czasie otwierania samozamykacz skraca się, a jednocześnie dochodzi do wzrostu ciśnienia w jego wnętrzu. Efekt – wypychanie tłoczyska, które odpowiada za automatyczne zamykanie furtki.

Malowanie samozamykaczy do furtek przy pomocy farb proszkowych

Jak krok po kroku powinno wyglądać malowanie samozamykaczy do furtek farbami proszkowymi? W pierwszej kolejności należy oczyścić powierzchnię z zanieczyszczeń, odtłuścić ją i zabezpieczyć przed odpryskami oraz korozją. Kolejnym krokiem jest zaaplikowanie farby z wykorzystaniem metody natrysku elektrokinetycznego lub elektrostatycznego. Na koniec, utwardza się farbę, umieszczając lakierowany element pokryty proszkiem w specjalnym piecu lakierniczym.